AsyncFileUpload The file attached is invalid hatası

Bir proje için Asenkron file upload araştırması yaparken Ajax Toolkit deki asyncfileuplaod ı kullanmaya karar verdim. Bir içerik girerken o içeriğin galerisini oluşturmak için içerik girme esnasında fotoğrafları asenkron upload ettikten sonra en son kaydet diyerek işlemi bitirmek istiyorum. Tabi bunu yaparken her seferinde sayfa refresh etmemesi için ajax kullanmanız gerekiyor. Ajax kullanılarak bu mevcut ama çok da kolay bir yolu yokdu. Ajax Toolkit ile artık çok basit şekilde bunu sağlayabiliriz. Ajax Toolkit in web sitesinden dll i indirip projemize referans olarak ekledikten sonra veya hali hazırda toolbox a eklediyseniz asyncfileupload ı sürükleyip bıraktıktan sonra kullanmaya başlayabiliriz.

Eğer şu şekilde bir hata alırsanız;The file attached is invalid hatası verirse çözümü ise gayet kolay Asyncfileupload1 e ( veya ismini ne verdiyseniz ) ClientIDMode=”AutoID” eklemek.

Örneğin ;


<asp:AsyncFileUpload OnClientUploadError="uploadError" OnClientUploadComplete="uploadComplete" runat="server" ID="AsyncFileUpload1" Width="400px" UploaderStyle="Modern" UploadingBackColor="#CCFFFF" ThrobberID="myThrobber" ClientIDMode="AutoID" />

.cs de ;


AsyncFileUpload1.UploadedComplete += new EventHandler<AsyncFileUploadEventArgs>(AsyncFileUpload1_UploadedComplete);

şeklinde yakalayıp bu kısımda isterseniz eklediğiniz dosya için database e kayıt ekletme ve dosyayı kaydetme işlemini yaptırtabilirsiniz.

Daha fazla işlevsellik katmak size kalmış 🙂