Mailenable için Antispam

Daha önceki yazımda Mailenable’ın Pro versşyonları için içindeki antispam korumalarından bahsetmiştim. Mailenable’ın kendi içindeki antispam özellikleri ile bir nebze çözüm bulamabilirsiniz ama çok başarılı olduğunu söyleyemem. 3. parti bir yazılım ile entegrasyon yapmak istediğinizde karşınıza Mxuptime ve MagicSpam seçenekleri çıkıyor.

Magicspam, aylık 13$ gibi bir ücret sunuyor fakat Magicspam ile yapabilecekleriniz çok kısıtlı. En önemlisi karantina özelliği bulunmuyor ve yanlışlıkla spam a düşen bir mail varsa bunu serbest bırakma gibi bir seçeneğiniz yok. Filtreleme ve engelleme için çok az seçenekleri var ve pek işe yarar olduğunu söyleyemem.

Mxuptime, tek seferlik 339$ gibi bir ücreti var ve birinci seneden sonra programın güncelleştirmelerinden faydalanmak isterseniz 139$ bir ücreti var. Fakat ilk yıldan sonra buna ihtiyaç olacağını çok düşünmüyorum, çünkü sadece programa eklenirse yeni özelliklerin eklenmesinden faydalanmış olacaksınız bu şekilde. Almazsanız tüm fonksiyonları aynen çalışmaya devam edecek. Clamav ile antivirüs entegresi var ve virüs taraması yapabiliyor. Antispam için ise çok fazla özelliği ve koruması mevcut. Ayrıca mailleri arşivleme, karantinaya alma gibi seçenekleri de mevcut. Çok başarılı olduğunu söyleyebilirim. Hatta mxuptime’ın lite versiyonu ücretsiz ve ücretsiz versiyonu bile sizi spamlardan çok büyük ölçüde kurtarabilir. Lite versiyonu ticari kullanıma yasak olduğunu belirtmişler ve bazı özellik kısıtlamaları bulunuyor.

Kısaca özetlemek gerekirse windows işletim sistemi üzerinde mailenable ile entegre bir antispam arıyorsanız Mxuptime bu konuda çok başarılı.