Strava

Bisiklet sporcularının  gps cihazlarıyla kaydettikleri antrenmanlarını yükleyebilecekleri sitelerden biri. Antrenmanın belli bir kısmından segment oluşturarak o aralıktaki performansı görebilme ve başka insanların aynı aralıktaki performanslarıyla karşılaştırabilme, kategorilendirilmiş rampaları otomatik tespit edip rota üzerinde işaretleme gibi öne çıkan güzel özelliklere sahip.

Sürüş esnasında duraklamaları da Auto-Pause özelliği sayesinde algılayıp süreyi durdurabiliyor. Uygulamanın en zevkli yönlerinden biri rotanız üzerinde kayıtlı segmentlerde (örneğin eymir gölü tam tur vb) diğer sporcuların sürelerini görmek ve bir rekabet ortamının oluşması. Sürüş boyunca toplam km, ortalama hız vb verilerin dışında web sayfası üzerinden çok detaylı analizler verebiliyor ve eski sürüşlerinize göre gelişiminizi takip edebiliyorsunuz.

Strava akıllı telefonlara yüklenebildiği gibi Gps cihazlarıylada çalışabiliyor, hatta bluetooth ile nabız ölçer vb cihazlarlada entegre olup o verileride sürüş verilerinizle harmanlayabiliyor.

Ayrıca size haftalık veya toplam sürüş km ni sunabiliyor. Takip ettiğiniz kişilerin sürüşleri ve performaslarınıda yine uygulamadan takip edebiliyorsunuz.

Aslında sadece bisiklet için kullanılıyor gibi anlattım ama kayda başlarken Yürüyüş veya Bisiklet şeklinde seçim yapabiliyorsunuz ve ona göre kayıt başlıyor, ben genelde bisiklet için kullandığım için onun üzerinde durdum.