Yandex Haritalar ile Panoramik Görüntü

Yandex geçenlerde gerçekleştirdiği lansmanı ile www.yandex.com.tr adresi üzerinde artık Türkiye’de de tam olarak faaliyet göstere bir arama motoru. Kuruluşu 1990 lı yıllara dayanıyor ve Rusya merkezli bir arama motoru. Bu yüzdendir ki Rusya’da Google dan çok kullanılıyor.

Yandex in benim anlatacağım özelliği ise Google ın yurtdışında zaten yaptığı ama Türkiye’de henüz uygulamadığı Panoramik görüntüler. Google maps i hali hazırda kullanıyoruz ama Yandex panoramik görüntüler ile sanki o caddede geziyr gibi rahatça adresinizi bulabilirsiniz. Tabi uyarmakta fayda var şuan için sadece Ankara ve İstanbul’da , oda sadece caddeler üzerinde, yani ara sokaklarda henüz görüntüler mevcut değil. Bu özelliğiyle Yandex kendini çok çabuk tanıtıp popüler olabilecek gibi görünüyor.

Yandex haritaları http://harita.yandex.com.tr adresinden deneyebilirsiniz. Siteye girdikten sonra istediğiniz adresi yazıp bularak ardından Panorama butonuna tıkladığınızda görüntüsü çekilmiş caddeleri mavi hat ile görebilirsiniz.